Cikk megjelenés: 2024-12-22 00:00:00 Utolsó frissítés: 2024-12-22 14:02:02
Iskolánk mindig is igyekezett felkészíteni diákjait arra, hogy a tanulmányaik befejezése után minél jobban tudjanak élni a lehetőségekkel, legyen az továbbtanulás vagy kilépés a munkaerő piacra. Nem titok, hogy a végzős diákjaink közül sokan a felsőoktatást célozzák meg.
„Hogy áll össze egy informatikus napja egy modern cég alkalmazottjaként?”
„Miként történik a felvételi elbírálás egy pályakezdő informatikus esetén?”
„Miként tud egy egyetemista bekapcsolódni egy informatikai cég vérkeringésébe, milyen lehetőségei vannak a gyakorlati tapasztalat megszerzésére?”
Többek közt a fenti kérdésekre is választ kaptunk 2024.12.20-án Budapesten, ahol iskolánk diákjai látogatást tettek a WEBváltó KFT. irodájában. A cég alapvetően rendszerüzemeltetéssel és szoftverfejlesztéssel foglalkozik ami éppen passzolt az iskolánkban az informatika szakirányon belül oktatott két szakmához: az informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus valamint a szoftverfejlesztő és -tesztelő technikus szakmákhoz.
A szívélyes fogadtatás után egy rövid sétát tettünk az épület két emeletén, ahol a diákok megtekinthették a munkakörnyezetet és olyan kérdésekre is választ kaptak, mint pl. milyen munkarendben dolgoznak az alkalmazottak, mennyi időt töltenek egy héten homeoffice-ban, vagy milyen a nemek aránya a cégnél.
Mindezek után a WEBváltó KFT. alapítója és egyben vezetője Kerepes Tamás tartott egy összefoglalót a cég tevékenységéről és itt már olyan kérdések is elhangzottak, amelyek szorosan a szakmához voltak köthetőek. Választ kaptunk arra, hogy milyen tudással kell rendelkezzen egy pályakezdő, ha ennél vagy ehhez hasonló cégnél szeretné megkezdeni a szakmai pályáját. Megtudtuk azt is milyen lehetőségek vannak arra, ha valaki szeretné szakmailag továbbképezni magát. Bepillantást kaptunk a manapság nagyon elterjedt munkavégzési forma a csoportmunka rejtelmeibe. És végül de nem utolsósorban szó esett - ha nagy vonalakban is - a bérezésekről.
Vendéglátónk, Kerepes Tamás, tagja annak a tanácsadó testületnek, amelyek tagjai a munkáltatók illetve az ipar részéről fogalmaznak meg igényeket az egyes szakmákra vonatkozóan. Beszélt azokról az új technológiákról, amelyek vélhetőleg hamarosan megjelennek az informatikai szakmák oktatásában, elősegítve így a naprakész tudás elsajátítását. Jelezte, hogy az informatikai szakmára az élethosszig tartó tanulás és a folyamatos fejlődés igénye a jellemző, hiszen az egyik legdinamikusabban fejlődő iparágról van szó.
A diákok visszajelzései alapján a látogatás elérte célját, hisz rálátást kaptak a munka világára elősegítve ezzel a tervezést a jövőjüket illetően.