Cikk megjelenés: 2023-05-03 00:00:00 Utolsó frissítés: 2023-05-02 23:29:59
Iskolánk diákjai, köszönhetően a természettudományos és humán munkaközösségnek évről-évre aktívan veszik ki magukat a különböző témagetek programjaiban. Ezúttal a Fenntarthatósági Témahét került lebonyolításra.
„A fenntarthatóságra való felkészítés egész életen át tartó tanulási és szocializációs folyamat, amely tájékozott és tevékeny állampolgárokat nevel, akik kreatív, problémamegoldó gondolkodásmóddal rendelkeznek, eligazodnak a természet-és környezet, a társadalom, a jog és a gazdaság terén, és etikusan felelős elkötelezettséget vállalnak egyéni vagy közös döntéseikért, tetteikért. Ezek az intézkedések biztosítják az egészséges környezetet és a hatékony gazdaságot a jövő számára.”
Czippán Katalin – Havas Péter – Victor András
Iskolánkban az alábbi programok kerültek megszervezésre és lebonyolításra, közel 400 diák bevonásával:
- hétfőn Szarka Judit, a Békés Megyei Europe Direct munkatársa tartott zöld tanórát a 9.A osztályos tanulóknak,
- a természettudományos órákon egész héten a témahéthez kapcsolódtak a tartalmak, a feladatok: megbeszéltük az ökotérképezés lényegét, a tanulók elkészítették saját szobájuk ökotérképét, felmértük az iskola épületét, udvarát, közvetlen környezetét energiahatékonysági szempontból, klímatesztet töltöttünk ki, majd megbeszéltük azt, szemetet is szedtünk,
- csütörtökön 120 tanulóval néztük meg A volt egyszer egy vadvízország című filmet. Köszönjük Metzker Krisztinának és a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetségének, valamint a Center Mozinak, hogy lehetővé tették ezt az alkalmat,
- elindult egy energiatudatossági projekt, amelynek keretében az iskola ökotérképét készítik tanulóink, a feladatok kijelölésén túl a megvalósításra is sor kerül a közeljövőben.